Derin Dondurucu Ve Buzdolabı Taşındıktan Sonra Ne Zaman Çalıştırılır?

  • AnaSayfa
  • Derin Dondurucu Ve Buzdolabı Taşındıktan Sonra Ne Zaman Çalıştırılır?

Derin Dondurucu Ve Buzdolabı Taşındıktan Sonra Ne Zaman Çalıştırılır?

Derin dondurucu ve buzdolabı taşındıktan sonra ne zaman çalıştırılır? Derin dondurucu ve buzdolabı taşıma işlemi, oldukça zahmetli bir iştir. Adana evden eve nakliyat şirketi Nergiz Nakliyat olarak ev taşıma işleminin nasıl yapıldığı ve sonrasında neler yapılması gerektiğinin bilgisini veriyoruz. Kendilerine göre zaten ciddi bir ağırlıkları olan bu soğutucu ürünlerin üzerine bir de hassaslığı eklendiği zaman, taşıma işlemi oldukça güçlük yaratır. Derin dondurucu buzdolabı taşıma işleminde en önemli olan şey, ikisinin de tekrardan taşınacağı yeni mesafe süresi uzunluğu ya da kısalığıdır. İkisinde de en önemli husus, taşıma süresindeki zaman farklıdır. Bu faktör baz alınarak; taşıma işlemi, paketleme işlemi, boşaltma işlemi, fiş takma çıkartma işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak genel olarak bu taşıma işlemleri profesyonelce yapıldığı sürece onların yönlendirilmesi ile hareket edildiği için hiçbir zorluk çekilmez ve tüm işlemler doğru yapılır. Bir taşınma esnasında buzdolabı ve derin dondurucu ile ilgili taşıma ipuçları kullanma kılavuzunda detaylıca yer alır. Tüm adımları buna göre belirlemek en doğru karardır. Derin dondurucu taşındıktan kaç saat sonra çalıştırılır?

Derin Dondurucu Ve Buzdolabı Taşındıktan Sonra Ne Zaman Çalıştırılır?

buzdolabının fişini çektikten sonra ne zaman takılır? Adana evden eve nakliyat şirketi olarak ev taşıma süreçlerimizde müşterilerimize derin dondurucu ve buzdolabının taşındıktan sonra kaç saat sonra fişinin takılması gerektiği konusunda bilgilendiriyoruz.

Buzdolabı Paketleme Ve Taşıma

Buzdolabı paketleme işlemi, tamamen buzdolabının yeni taşınacağı yeni mekânı mesafe süresine bağlı olarak gerçekleştirilmelidir. Bu taşınmada taşınılacak yeni mekân yakın ise, buzdolabının fişi son anda çekilerek dondurucu kısmı hiç boşaltılmadan, sadece alt bölümündeki oynayan ürünler ve raflar çıkartılarak paketleme işlemi gerçekleştirilebilir.

Taşınılacak yeni mekânın mesafesi de yakın olduğu için ürün taşındıktan hemen sonra bir saat dinlendirilir ve tekrardan fişi takılabilir. Ancak taşıma şehirlerarası uzak mesafe ise, buzdolabının fişi 12 saat önceden çekilerek içi tamamen boşaltılır ve temizlenir. Bu temizleme işleminden sonra, ciddi bir paketleme yapılır. Buzdolabında Eğer ki imkânlar el veriyorsa, kesinlikle dik taşıma en önemlisidir. Ancak bu mümkün değilse yine de kullanma kılavuzuna göre ipuçlarından faydalanarak hareket edilmelidir.

Derin Dondurucu Paketleme ve Taşıma

Derin dondurucu paketleme işlemi de buzdolabı kadar teferruatlı bir iş olmasa da yine taşınılacak yeni mesafeye göre ayarlanabilecek bir sisteme sahiptir. Örneğin, derin dondurucunun içini boşaltmanıza hiç gerek dahi yoktur. Ancak taşınılacak mesafe uzun ya da ürünün bir depoya kaldırılma gibi işlemleri varsa, doğal olarak içinin boşaltılması gerekir. Ancak derin dondurucuda genel olarak iç boşaltma ya da saatler öncesinden fiş çekmeye gerek yoktur.