Ev Taşınırken Bardaklar Nasıl Toplanır?

  • AnaSayfa
  • Ev Taşınırken Bardaklar Nasıl Toplanır?

Ev Taşınırken Bardaklar Nasıl Toplanır?

Ev taşınırken bardaklar nasıl toplanır ve paketlenir? Adana evden eve taşımacılık şirketleri arasında eşyalarınızın kırılmaması için en kaliteli ambalaj ve taşıma kolileri kullanmaktayız. Ev taşıma işlemi oldukça uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu süreçte dikkat edilmezse birçok ev eşyası kırılabilmektedir. Mobilyalar gibi ev eşyaları her ne kadar nakliyeciler ile sapasağlam bir şekilde taşınabilse de ne yazık ki tabak, bardak gibi kırılgan, naif ürünler taşınamamaktadır. Bu yüzden elleri kolları sıvayıp bu işi dikkatlice sizlerin yapması gerekir.

Ev Taşınırken Bardaklar Nasıl Toplanır?

Ev taşıma sürecine başladığınızda eşyalarınızı toplarken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Özellikle kırılacak eşyalarınız dikkatle ambalajlanmalıdır. Ev taşırken bardaklar nasıl ambalajlanır ve sarılır? Ev taşırken bardaklar kırılmaması için kullanılan ambalajlama yöntemini sizler için hazırladık! Adana evden eve taşımacılık firması Nergiz Nakliyat olarak ambalajlama konusunda en iyi ambalajlama malzemelerini kullanmaktayız.

Bardaklar Kırılmadan Nasıl Taşınır?

  • Bardaklarınızı Ayırın

Öncelikle tek tek bardaklarınızı ayırın. Örneğin plastikler için bir koli yapın. Günlük kullanım bardakları için bir koli, özel günler için kullandığınız bardaklarınızı ayrı ayrı kolileyip üzerlerine mutlaka isimlerini yazın.

  • Plastik Bardakların Taşınma Şekli

Plastik bardaklarınızı dilediğiniz gibi taşıyabilirsiniz. Her ne kadar plastikler kırılmasa da bazı durumlarda bardaklar çizilebilmektedir. Eğer ki çizilmesini problem ederseniz kolinin içerisine koyacağınız tüm plastik bardaklarınızı boş, eskimiş bir gazete kağıdına sararak çizilmesini önlemiş olursunuz.

  • Cam Bardaklarda Balonlu Naylon Ambalaj Yöntemi

Klasik su bardaklarınızı tekli bir şekilde balonlu naylon ambalajlara sarın. Naylon ambalaj sade su bardaklarınızı oldukça koruyacaktır. Bu yönteme aynı zamanda kargocu yöntemi de denebilir. Çünkü naylon balonlu ambalaj yöntemi kargocuların kırılabilecek olan parfüm gibi ürünleri şehirlerarasında taşırken çok sık kullanırlar.

  • Tencere Yöntemi ile Bardak Taşıma

Tencere yöntemi her ne kadar kulağa garip gelse de oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Kristal bardaklarınızı, sizin için özel olan bardaklarınızı örneğin, çeyizlerinizdeki bardaklarınızı taşırken tencere yöntemini kullanın. Tencere yöntemini özellikle kupa bardakları için kullanabilirsiniz. Çünkü kupa bardakları normal su bardaklarına oranla her ne kadar sertmiş gibi görünse de çok daha kolay kırılabilmektedir. Bu yöntem şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • Bir tencerenin içerisine gazete kağıtlarınızı dizin.
  • Üzerine tek tek bardaklarınızı yerleştirerek hepsini bir uyum içerisinde dizin. Tüm bardaklar birbirini sıkıştırıp tutarak, kırılmayı engelleyecektir.
  • Dilerseniz hiçbir şekilde bardaklarınıza zarar gelsin istemiyorsanız tencereye koymadan önce bardaklarınızı ekstra olarak gazeteye sarabilirsiniz.

 

  • Gazete Yöntemi

Ellerinizde bu ürünler yoksa dilerseniz yalnızca gazete kullanımına başvurabilirsiniz. Her ne kadar tamamıyla bir koruma sağlamasa da işlev görecektir. Büyük oranda olmasa da bardaklarınıza koruma sağlayacaktır.