Ev Taşıma Hazırlığı Nasıl Yapılır?

  • AnaSayfa
  • Ev Taşıma Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Ev Taşıma Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Ev taşıma hazırlığı nasıl yapılır? Ev taşıma işlemi her ne kadar kolay görünse de işler aslında göründüğü kadar basit değildir. Adana evden eve nakliyat firması olarak eşya paketleme ve ambalajlama hizmetimiz vardır. Ev taşıma sırasında belli bir düzen olmalıdır aksi halde her şey karışabilir. Öncelikle bir liste oluşturun ve sırasıyla o listeye uyun. Ev taşıma hazırlığı nasıl yapılır listeniz olduktan sonra gerisi kendiliğinden gelecektir. Ev taşıma hazırlığı yaparken dikkat edilmesi gereken konular vardır. Ev taşıma hazırlığı yapmadan önce taşımada kullanılacak ambalajlama ve paketleme malzemelerinin alınması gereklidir. Öncelikli olarak kırılacak eşyalardan başlanılmasında fayda vardır.

Ev Taşıma Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Ev taşıma hazırlığı nasıl yapılır? Ev taşınmadan önce eşyalarınızı korumalı ambalaj malzemeleri ile paketlemenizde fayda vardır. Adana evden eve nakliyat firması Nergiz Nakliyat olarak ev eşya toplama ve paketleme hizmetimiz mevcuttur. Sistemli ve planlı şekilde öncelikle mutfak eşyalarınız toplanmaktadır. Özel ambalaj malzemelerimiz sayesinde tüm eşyalarınız pketlenir ve ambalajlanır. Böylece nakliye esnasında olumsuz durumlar bertaraf edilmiş olunur. Ev taşıma hazırlığı yaparken en önemli kriterlerden biri sağlıklı ambalaj malzemelerine sahip olmanızdır.

1. Gereksiz Eşyalarınızdan Kurtulun

 İlk aşamada yeni evinize gidecek gereksiz eşyalarınızı ayırın. Evinizde işe yarar deyip aldığınız ama işe yaramayan ürünleri ayırın. Kullanılmayacak ürünleri çöpe atın, geri dönüşüme yarayacak ürünleri dönüştürün, çok iyi durumda fakat yeni evinize uygun olmayan ürünlerinizi bağışlayın, çok yüksek fiyatlara aldığınız ürünleri dilerseniz satışa da sunabilirsiniz.

2. Tüm Odaları Sırayla Toplayın

 Önce salonu, salon yarım haldeyken yatak odasını toplamaya geçmeyin. Her şeyi  bir sıraya göre yapın. İlk önce salondan başladıysanız o oda boşalmadan diğer odalara geçmeyin. Eşyalarınızı güzelce koliler halinde paketleyin. Paketlediğiniz her ürüne mutlaka etiketler yapıştırın böylece çok daha düzgün bir toparlama işlemi sağlamış olabilirsiniz.

3. Sevdiğiniz Önemli Eşyalara Dikkat Edin

 Önemli olduğunu düşündüğünüz ve sizin için anlam içeren eşyaları diğer eşyalardan mutlaka ayırın. Gerekirse o koliyi güzelce paketleyip üzerine fark edebileceğiniz büyüklükte bir yazı yazın ya da boyayla bir iz de bırakabilirsiniz.

4. Paketlemelerinizi Dikkatlice Yapın, Kargocu Taktiği Kullanın

 Ürün paketleme işlemi oldukça önemlidir. Ev taşıma hazırlığı nasıl yapılır denildiği zaman en önemli noktalardan bir tanesi budur. Her ne kadar plastik, kırılmayacak olan şeyler sallansa da kırılmayacağı için çok önemli olmasa da tabak, çatal, bardak gibi ürünler paketlenirken mutlaka dikkat edilmelidir. 

 Kargocuların sıklıkla cam ürünlerde kullandığı balonlu naylon ambalajları kullanabilirsiniz. Böylelikle kırılma ihtimali olan tüm ürünleriniz naylon ambalaj sayesinde ilk günkü gibi sapasağlam bir şekilde taşınabilecektir. Aynı şekilde naylon ambalaj bulamazsanız kâğıtlar ile de sarabilirsiniz. Böylece hem kırılmaz hem de eşyalarınız güvende olur.

 Tüm ürünlerinizi sapasağlam paketledikten sonra mobilyalarınız için de nakliye firmalarından yardım alın. Ev taşıma hazırlığı nasıl yapılır listesini öğrendiğinize göre detaylı bilgi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.