Taşınırken Yapılması Gereken Resmi İşlemler

  • AnaSayfa
  • Taşınırken Yapılması Gereken Resmi İşlemler

Taşınırken Yapılması Gereken Resmi İşlemler

Taşınırken yapılması gereken resmi işlemler nelerdir? Adana evden eve taşımacılık şirketi Nergiz Nakliyat olarak taşınmadan önce ve taşındıktan sonra yapılması gerekenleri müşterilerini bilgilendirmektedir. Taşınma işlemi insanların hayatında en az bir defa yaşadığı bir olaydır. Özellikle ev eşyası çok ve yeni olan kişilerin yaşadığı taşınma süreci daha da zorlu olmaktadır. Eşyaların sorunsuz her hangi kırılma durumu yaşamadan götürmek büyük bir dikkat gerektirir. Taşınmak her ne kadar günübirlik gibi görünse de taşınırken yapılması gereken resmi işlemler uzun sürmektedir. Taşınırken yapılması gereken resmi işlemler nelerdir? Taşındıktan sonra ikametgah su elektrik abonelikleri yaptırmalısınız.

Taşınırken Yapılması Gereken Resmi İşlemler

Taşınırken yapılması gereken resmi işlemler nelerdir? Taşındıktan sonra yapılması gerekenler arasında öncelikle ikametgâh değişikliği yapmanız gerekmektedir. Taşındığınız evin su, elektrik doğal gaz aboneliklerini üzerinize almanız gerekmektedir. Çünkü eski ev sahibi ya da kiracı kullandığı elektrik su ve doğalgazı kapatacağı için mağdur olabilirsiniz. Adana evden eve taşımacılık ve nakliyat şirketi Nergiz Nakliyat olarak bu tarz bilgileri taşıma sonrasında müşterilerimizi bilgilendiriyoruz.

İkametgâh- Adres Değişikliği

Yeni bir adrese taşınmadan önce eve karar verir vermez bunu muhtara bildirmeniz gerekiyor. Yeni taşınacağınız yere ikametgâhınızı aldırırken muhtar sistemden kaydınız silerek gerekli işlemleri size aktarır. Bununla birlikte yeni ev adresinizi belirten bir fatura ya da belge ile Nüfus Müdürlüğüne gitmelisiniz. Burada verilen belge ile yeni muhtarınıza gidip C belgesini almalısınız. Bu belgeyi bina yönetimine vermelisiniz. Taşınırken yapılması gereken resmi işlemler için en gerekli olan işlemdir.

 Elektrik, Su, Doğalgaz, İnternet Abonelikleri İçin Gerekli Evraklar

Özellikle elektrik, su, doğalgaz abonelikleri hemen yaptırılmalıdır. Sizden önceki dönemden kalan borcun olup olmadığı sayaç olup olmadığı tespit edilmelidir. Eski aboneliklerin kapatılıp yeni aboneye geçilmesi gerekmektedir.

Bunun için elektrik, doğalgaz, su mülkiyet belgesini gösteren bir belge, banka iban numarası, zorunlu deprem sigortası ve eski aboneliği gösteren bir fatura ile başvuru yapılmalıdır. İnternet aboneliği için servis sağlayıcınızı arayıp yeni adresinizi vermeniz yeterli olacaktır. Tüm abone işlemleriniz için bulundunuz konut üzerinden belirli bir fiyat yansıtılmaktadır. Abonelik başlatma ve sildirme işlemleri için bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.

Sağlık Ocağına Verilmesi Gereken Bilgiler

Taşındıktan sonra artık eski aile hekiminin dışında kalırsınız. Bu nedenle artık aile hekimini değiştirmeniz gerekmektedir. Bunun için değişiklik formunu doldurup yeni kayıt olacağınız sağlık ocağına vermeniz gerekmektedir. Aile hekimliği bu nüshalardan birini toplum sağlık merkezine gönderir Her ayın 20 sine kadar başvuru yapılması gerekmektedir. Dilekçenizi verdiğiniz ay başında talep ettiğiniz aile hekimliğine kaydınız yapılmaktadır.

Taşınırken yapılması gereken resmi işlemler dışında nakliye işlemi de çok önemlidir.  Bu konuda firmamız nakliye konusunda Türkiye de yaygın iletişim ağı ile profesyonel hizmet sunmaktadır. Gerektiğinde asansör hizmeti ile hızlı ve güvenilir taşınma hizmeti sunar. Personellerimiz uzun yıllardır birlikte çalıştığımız deneyimli insanlardan oluşmaktadır.