Taşınırken Ankastre Sökülür mü?

  • AnaSayfa
  • Taşınırken Ankastre Sökülür mü?

Taşınırken Ankastre Sökülür mü?

Taşınırken ankastre sökülür mü? Taşınma esnasında evin bazı demirbaşı niteliğinde olup, taşınmaması gereken eşyalar olabiliyor. Adana evden eve nakliyat şirketi olarak sökülmesi gereken ankastre set ocak ve davlumbaz tarafımızca sökülmektedir. Bunlardan biri olan, taşınırken ankastre sökülür mü taşınacak olanların en çok merak ettikleri arasındadır. Kiracılık durumunda elbette ankastre ürün ev sahibine kalır ve sökülmez. Ancak bizzat para verip kendisi almış olan kişiler ankastre ocakları sökerek yeni evlerine montajını yaptırabilirler. İstisnai durumlarda ev satılırken evin fiyatına eklenen bazı eşyalar gibi, ankastre de evin fiyatına dâhil edilerek yeni sahiplerine bırakılabilir. Ankastre eşyaların alınıp alınmayacağı konusundaki belirsizlik karşılıklı anlaşmazlıkların yaşanmasına sebep olabilir. Bu nedenle taşınmadan önce şartların net bir şekilde kararlaştırılması sorunsuz taşınmayı beraberinde getirir.

Taşınırken Ankastre Sökülür mü?

Taşınırken ankastre sökülür mü? Taşınmadan önce size ait olan ankastre set ocak ve davlumbaz setini Adana evden eve taşımacılık Nergiz Nakliyat olarak söküp kırılmaması için ambalajlıyoruz. 

Taşınırken Hangi Eşyalar Alınabilir?

Ev sahipleri ve kiracılar arasında en çok tartışma konusu olan konulardan biri de hangi eşyaların alınıp alınmayacağıdır. Kombi, ankastre ve diğer önemli eşyaların olmaması durumunda kiracıların alıp kiradan düşmesi gibi karşılıklı anlaşmalar sağlanabiliyor.

Günümüzde artık birçok konut sıfırdan yapılırken ankastre setler standart olarak her eve konuluyor. Bu gibi durumlarda taşınırken ankastre sökülür mü sorusuna hayır cevabı verilmelidir. Çünkü önceki ve sonraki sahipleri için evin fiyatının içerisinde yer alan ankastrenin sökülüp taşınması etik olarak doğru olmaz. Daha önce ankastre ocak ve fırını olmayan evlere alınmış olan eşyalar o kişiye aittir ve taşınması ya da kalması konusunda karar kişiye aittir.

Cam Ankastre Ocak Nasıl Sökülür?

Ankastre ocakların cam olanları taşınma sırasında fazlasıyla özen gerektiriyor Sökülüp yeniden montajını kendisi yapamayacak olanlar için profesyonel bir ekip çağırmak en doğrusudur. Nakliye firmalarının pek çoğu verdikleri hizmetlerin kapsamına elektronik eşyaların sökülüp takılmasını da ekliyor. Bu nedenle taşınırken ankastre sökülür mü diyenler, taşıma şirketleri ile bu konuyu açıkça görüşmelidir.

Cam ankastre ocak ve fırının sökülmesi aşamasında ilk olarak ahşap dolaba montajlanmış olan eşyaların vidalarından ayrılmalıdır. Vidalar ile montajı yapılmış olan ankastre fırın fişleri ve doğalgaz bağlantı vanası çıkarıldıktan sonra yavaşça dolabından çıkarılmalıdır. Ankastre set üstü ocak içinde aynı şekilde vidaların çıkarılması ile kendini bırakacak olan ocak dikkatlice yerinden çıkarılmalıdır.